KORONATIEDOTE: CERTEXIN TOIMITUSKYKY HYVÄLLÄ TASOLLA, HUOLTO/ TARKASTUSPALVELUSSA MUUTOKSIA!

17.3.2020

  • Certex huolto/tarkastuspalvelut toimivat ainoastaan Certex Finland Oy:n tiloissa toistaiseksi.
  • Asiakkaiden luona tehtävät tarkastukset eivät ole mahdollisia, johtuen valtioneuvoston asettamasta valmiustilasta.

Tilannetta päivitetään ja saat lisätietoja omalta yhteyshenkilöltäsi tai soittamalla numeroon: 0201 550 220

 

 

KORONATIEDOTE CERTEXIN ASIAKKAILLE!

Poikkeusjärjestelyitä noutomyynnissä ja asiakaspalvelussa Korona-viruksen vuoksi.

Haluamme varmistaa työntekijöillemme turvalliset työskentelyolosuhteet ja suljemme Certex Oy:n Juvan teollisuuskadun noutomyyntipalvelumme 16.3.2020 alkaen.

Myynti ja varasto jatkavat normaalisti töiden tekemistä. Palvelemme asiakkaitamme puhelimen välityksellä numerossa p. 0201 550 220 ja sähköpostitse sales@certex.fi. Tavoitat asiakaspalvelumme certex.fi kautta. Verkkosivujen yhteydenotto- ja tarjouspyynnöt käsitellään ja toimitetaan normaalisti. 

Tulemme pitämään ovet kiinni myynnissä sekä tuotannossa, emmekä päästä ulkopuolisia henkilöitä toistaiseksi toimitiloihimme. Noutotilaukset hoidetaan puhelimitse siten, että asiakas soittaa lähettämöön ja tavarat luovutetaan ulkona.

Pyydämmekin ymmärrystä Certexin asiakkailta, jos työtehtävien tekeminen vie normaalia enemmän aikaa.

Aukaisemme noutomyynnin heti, kun tilanne on Korona-viruksen osalta rauhoittunut. Yritämme pysyä terveenä ja auttaa myös muita pysymään terveenä.

Tiedusteluihin ja kysymyksiinne vastaa toimitusjohtaja Peter Lindström p. 050 344 7270 peter.lindstrom@certex.fi

 

Certex Finland Oy 
Juvan teollisuuskatu 25 C 
02920 Espoo, Finland 
Puh: 0201 550 220 
sales@certex.fi 
email: etunimi.sukunimi[at]certex.fi 

Myynti ma-pe klo 8:00-16:00
Varasto ja tavaran vastaanotto ma-pe klo 7:30-16:00

 

Yhteydenottolomake

Myynti


Gabriella Ehn
Puh: 0201 550 225
gabriella.ehn@certex.fi

Kimmo Pekola
Puh: 0201 550 236
kimmo.pekola@certex.fi

Ira Bergström-Tirkkonen
Puh: 0201 550 239
ira.bergstrom-tirkkonen@certex.fi

Pekka Hirvonen
Puh: 0201 550 216
pekka.hirvonen@certex.fi

 

Tuotepäällikkö
Tarja Kämppi
Puh: 0201 550 237
GSM: 0400-739 313
tarja.kamppi@certex.fi

KAM / Business Manager
Janne Närhi
GSM: +358 50 562 5775
janne.narhi@certex.fi

Business Manager
Jukka Hynynen
GSM: +358 50 463 4174
jukka.hynynen@certex.fi


Huolto ja tarkastus

huolto@certex.fi
Mika Salonen
GSM: 040-830 9431
mika.salonen@certex.fi

Ari Koski
GSM: 040-830 9471
ari.koski@certex.fi


Osto


Jani Grönlund
Puh: 0201 550 221
GSM: 050-389 0242
jani.gronlund@certex.fi

Olli Talka
GSM: 0400-523 004
olli.talka@certex.fi


Tuotanto ja varasto


Operations Manager
Jaakko Kämäräinen
GSM: 040-156 1505
jaakko.kamarainen@certex.fi

Tavaran vastaanotto
Jukka Rapila
GSM: 050-342 4716

 

Markkinointi

Digital Marketing Manager
Veli-Pekka Kyllönen 
GSM: +358 40 579 7785
veli-pekka.kyllonen@certex.fi

Hallinto

Toimitusjohtaja
Peter Lindström
GSM: 050-344 7270
peter.lindstrom@certex.fi

Reskontra
Jenni Flinck
Puh: 0201 550 223
jenni.flinck@certex.fi

Laskutus
Tiina Elo
Puh: 0201 550 233
tiina.elo@certex.fi

Puheluhinnat 020 yritysnumeroon:
8,35 snt/puhelu + 16,69 snt/minuutti (sis. alv 24 %)

Kaupparek. nro 389.570 
VAT numero FI06553386