Certex Finland Oy 
Juvan teollisuuskatu 25 C 
02920 Espoo, Finland 
Puh: 0201 550 220 
sales@certex.fi 
email: etunimi.sukunimi[at]certex.fi 

Myynti ma-pe klo 8:00-16:00
Varasto ja tavaran vastaanotto ma-pe klo 7:30-16:00

Yhteydenottolomake

Myynti


Gabriella Ehn
Puh: 0201 550 225
gabriella.ehn@certex.fi

Kimmo Pekola
Puh: 0201 550 236
kimmo.pekola@certex.fi

Beatrice Skärström
Puh: 0201 550 239 
beatrice.skarstrom@certex.fi

Tuotepäällikkö
Tarja Kämppi
Puh: 0201 550 237
GSM: 0400-739 313
tarja.kamppi@certex.fi

KAM / Avainasiakaspäällikkö
Janne Närhi
GSM: 050-562 5775
janne.narhi@certex.fi


Huolto ja tarkastus

huolto@certex.fi
Mika Salonen
GSM: 040-830 9431
mika.salonen@certex.fi

Ari Koski
GSM: 040-830 9471
ari.koski@certex.fi


Osto


Jani Grönlund
Puh: 0201 550 221
GSM: 050-389 0242
jani.gronlund@certex.fi

Olli Talka
GSM: 0400-523 004
olli.talka@certex.fi

Virve Kemppainen
Puh: 0201 550 228 
virve.kemppainen@certex.fi


Varasto ja tuotanto


Operations Manager
Jaakko Kämäräinen
GSM: 040-156 1505
jaakko.kamarainen@certex.fi

Tavaran vastaanotto
Jukka Rapila
GSM: 050-342 4716

 

Aluemyynti


Etelä-Suomi
Seppo Sinokki
GSM: 0400-433 077 
seppo.sinokki@certex.fi

Itä- ja Keski-Suomi
Tommi Kangasoja
GSM: 040-728 3430
tommi.kangasoja@certex.fi

Länsi-Suomi/Pirkanmaa
Marko Heinonen
GSM: 040-728 3440
marko.heinonen@certex.fi

Länsirannikko
Olli Pietilä
GSM: 040-579 7785
olli.pietila@certex.fi

Pohjois-Suomi
Mika Alila
GSM: 0400-500 219
mika.alila@certex.fi

Hallinto

Toimitusjohtaja
Peter Lindström
GSM: 050-344 7270
peter.lindstrom@certex.fi

Controller
Eero Erä-Esko
Puh: 0201 550 222
GSM: 040-845 1774
eero.era-esko@certex.fi

Reskontra
Jenni Flinck
Puh: 0201 550 223
jenni.flinck@certex.fi

Laskutus
Tiina Elo
Puh: 0201 550 233
tiina.elo@certex.fi

 

Puheluhinnat 020 yritysnumeroon:
8,35 snt/puhelu + 16,69 snt/minuutti (sis. alv 24 %)

Kaupparek. nro 389.570 
VAT numero FI06553386